Šilumos siurbliai oras-vanduo

Mes vis dažniau susimąstome kiek kainuoja šildymas. Tradicinėse šildymo sistemose naudojamas įvairus organinis kuras, todėl šildymas yra brangus ir kenksmingas aplinkai. Didelių sąskaitų, užteršto oro ir begalės sugaišto laiko rūpinantis šildymo sistema galite išvengti įsidiegę Aeroterminį šildymą. Šilumos siurbliai pažangiausių technologijų dėka šilumą paima iš oro net kai lauko temperatūra yra -25C.

 

Šilumos siurbliai sugeba užtikrinti trigubą arba didesnį šilumos kiekį nei suvartoja elektros energijos. Mūsų klientų skaičiavimais, įsidiegus Aeroterminę šildymo sistemą, vidutinės šildymo sąnaudos yra tik 0,6 EUR /m² per mėnesį.

 

Susisiekite su mumis konsultacijai ir mes pasiūlysime jums šiuolaikinę šildymo sistemą. Mes atliekame projektavimo ir montavimo darbus, taigi surasime ir įgyvendinsime tinkmiausią sprendimą, kuris atitiks visus jūsų lūkesčius Šildymo sisema Oras - Vanduo jums padės ne tik sutaupyti pinigų, bet ir sutaupys jūsų brangų laiką. Nebereikės rūpintis šiluma, savo namų šilumą galėsite reguliuoti tiesiog mobiliuoju telefonu.

 

Norint, kad šilumos siurblys tarnautų ilgai ir veiktų tinkamai labai svarbu yra tinkamas įrenginio sumontavimas bei pajungimas.. Norime atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad tam tikrais atvejais šilumos siurblių montavimo darbus gali atlikti tik teisės aktų nustatyta tvarka atestuoti specialistai.

 

Šilumos siurblio oras-vanduo privalumai

 

 • Šiltuoju metų laiku karštas vanduo ruošiams ypač pigiai dėl aukšo šilumos naudingumo koeficiento.
 • Nesudėtinga pajungti prie jau esamos šildymo sistemos
 • Nereikės sandėliuoti kieto kuro
 • Sistema yra pilnai automatizuota;
 • Sistemą sudaro išorinis ir vidinis blokas, kurie užima ne daug vietos ir yra kompaktiški;
 • Šilumos siurblys veikia visomis oro sąlygomis ir visai metų laikais.
 • Sistemoje užpildytas skystis – freonas yra nekenksmingas.
 • Paprasta montuoti į bet kurią šildymo seną šildymo ir karšto vandes ruošimo sistemą
 • Gerokai mažesnės išlaidos šildymui;
 • Sistema neturi jokių šalutinių produktų šilumos išskyrimo metu ir yra visiškai ekologiška

 

Įsigijus šilumos siurblį reikės pamiršti apie kieto kuro sandėliavimą,ruošimą, nešiojimą. Kadangi šilumos siurlblio sistema yra pilnai automatizuota taigigalite išvykti užprogramavė siurblio viekimą ir palikti įrenginį dirbti nustatytu rėžimu. Oras vanduo – užtikrins namuose komfortišką temperatūrą visais metų laikais ir užtikrins namuose aukščiausio lygio mikroklimatą. Įreninys yra naudojamas Šildymo sistemai bei karšto vandens ruošimui.

Siekiant išgauti dar daugiau ekonominės naudos šilumos siurlbys komplektuojamas su saulės elektrinėmis. 

 

Rekomendacijos

 

Šilumos siurblio tiekiama/grįžtamos linijos yra žematemperatūrės, taigi siekiant, kad šilumos siurblys dirbtų kuo efektyviau ir naudingumo koeficientas būtų kuo aukštesnis reikia atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:
 

 • Pastate turėtų būti grindinio arba plokštinių radiatorių šildymo sistema. (Pagrindinė priežastis yra ta, jog sistemos tūris turi būti kuo mažesnis, o šildymo įrenginių paviršiaus plotas kuo didesnis)
 • Žinoti preliminarią pastato energinę klasę bei šildomą plotą, kad visi šilumos nuostoliai būtų padengti. Kuo didesnė patalpa, tuo galingesnis šilumos siurblys. Kad siurblys veiktų efektyviai, būtina atsižvelgti į šildomos patalpos dydį, tūrį, šildomo buitinio vandens kiekį ir kitas sąlygas. Nepakankamai galingas siurblys turės kur kas didesnes apkrovas, todėl pasiekti reikiamą patalpos temperatūrą užtruks daugiau laiko ir tai pareikalaus didesnių elektros sąnaudų. Naudojantis žemiau pateikta lentele, galite apytiksliai paskaičiuoti, kokio galingumo siurblio Jums reikia.

 

 Kaip išsirinkti ekonomišką ir tinkamą šilumos siurblį?

 

Turbūt visi ieškodami šilumos šaltinipo įrenginio nori žinoti jo ekonomiškumą bei ekonominę naudą. Šiuo atveju šilumos siurblius šį kriterijų apibūdina  COP – šildymo efektyvumo koficientas  (SCOP) – bendras įrenginio veiksmingumo koeficientas, atitinkantis visą nustatytą šildymo sezoną ir apskaičiuojamas norminį metinį šildymo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų šildymui. Kaip pavyzdys jei COP yra 5 tai is 1 kWh elektros enregijos įrenginys gebės pagaminti 5 kWh šilumos energijos. Tai reiškia, jog papildomus 4 kWh energijos įrenginys sugebi sugeeruoti iš aplinkos. Pagrindinis šių rodiklių trūkumas yra tas, kad jie visų gamintojų standartiškai yra matuojami prie vienos lauko oro temperatūros COP – esant +7°C.

Nuo 2014 m. įvesti naujieji sezoniniai įrenginių energijos vartojimo efektyvumo koeficientai – SEER (šaldymui) ir SCOP (šildymui). Šie naujieji koeficientai tiksliau atspindi įrenginių efektyvumą, kadangi tai vidutiniai dydžiai ir skaičiuojami keturiuose temperatūriniuose taškuose.

 

Šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas?

 

Šilumos siurblys veikia perduodamas šilumą iš vienos aplinkos į kitą, naudojant kompresorių ir šaldymo grandinę. Šilumos siurblys oras-vanduo, tai šilumos perdavimas iš aplinkos oro į vandenį. Jis veikia priešingai nei šaldytuvas - ne šaldo, o šildo.

Išoriniame bloke esantis ventiliatorius priverstinai siurbia aplinkos orą pro garintuvą. Garintuve yra skystas šaltnešis (freonas), kuris garuodamas sugeria šilumą iš aplinkos oro. Tada dujinės būsenos šiltas freonas yra suspaudžiamas kompresoriaus ir virsta skysčiu. Tokiu būdu dar labiau pakyla šaltnešio temperatūra. Taip įkaitęs freonas perneša šilumą į kondensatorių, kuris yra apvyniotas aplink vandens talpyklą. Galiausiai karštas freonas atiduoda šilumą, kurią sugeria talpykloje esantis vanduo. Tuomet atvėsęs šaltnešis pereina pro plėtimosi vožtuvą, kur jis yra perkeliamas atgal į dujinę agregatinę būseną, ir procesas prasideda iš naujo.