Saulės elektrinės

Visus mus pasiekia saulės šviesa, tačiau ne visi gali džiaugtis sumažėjusiomis išlaidomis,  bei pilnai išnaudoti gaunamą potencialą kuriant tavrią švarią energiją. Atsovaudami didelį patirties bei technologijų bagažą sukaupusius tiekėjus galime pasiūlyti aukčiausią kainos ir kokybės santykį. Siekdami patenktinti kiekvieno kliento lūkečius bei norus saulės elektrines projektuojame indvidualiai atsižvelgadami į visus poreikius.

LVG Technologijos siūlo galimybę saulės elektrinę įsigyti išsimokėtinai bei gauti valstybės paramą. Kreipkitės į mus jau šiandieną dėl platesnės informacijos. Jei Jus domina saulės baterijos kaina, atsiperkamumas garantijos ar kiti klausimai, mielai prašome kreiptis.

 

Eksplotacija

 

Eksplotacijos metu saulės eletkrinė nereikalauja jokios papildomos priežiūros. Nepaisant to, jog kaupiasi dulkės jas kas kar tnuplauna lietus. Tačiau apsinešus purvui kas 3-4 metus galima apvalyti elementus su mikšta kempine nesubraižant apsauginio sluoksnio. Reikia turėti omenyje, kad kuo elementai yra švaresni tuo jie veikia efektyviau. Žiemos metu sniegas taip pat neužsilaiko ant modulių, kadangi jie yra montuojami 15-20 laipsnių kampu. Standartinė efektyvumo garantija siekia 25-30 metų.

Atlikus montavimo darbus ir pajungus bendrą saulės elektrinės sistemą į tinklą ji pradeda veikti automatiškai, taigi jums nereikia niekuo rūpintis. Elektros srautus valdo inverteris, atsiradus energijos pertekliui ji yra nukreipiama į baterijas arba elektros tinklus.

 

 

Montavimo patarimai

 

Siekiant išgauti kuo didesnį saulės energijos efektyvumą saulės elementai turi būti montuojami 30-36 laipsnių kampu pietų kryptimi. Pagal mūsų geografinę padėtį tai yra geriausios sąlygos.  Saulės elektrinė elektrą generuoja ištisus metus! Žinoma elektros pagaminimo kiekis saulėtą vasaros dieną yra didesis negu žiemos metu apsiniaukus, tačiau bet koku atveju saulės energija yra generuojama ir tada. Elektra nustojama gaminti tik nakties metu.

Saulės elementus galima montuoti įvairiais būdais:
 

  • Montavimas ant nuožulnaus stogo
  • Montavimas ant plokščio stogo
  • Montavimas įleidžiant į stogą/per visą stogą
  • Montavimas ant stogelio
  • Montavimas ant fasado


Saulės elektrinę rekomenduojame statytis ant stogo, kadangi taip jūs naudingai išnaudojate stogo plotą, jei ant stogo statyti nėra galimybės visuomet galima statyti ant žemės ar ant sienos. Statant ant žemės galima gauti didesnį efektyvumą nei ant sienos.

 

  

Atsiperkamumas ir nauda

 

Saulės elektrinės ekonominis nauda priklauso nuo jos įrengimo dydžio, patirtų kaštų, elementų bei kokio tipo pagrindas buvo naudojamas elektrinei įrengti, taigi išlaidų sumos atperkamumas gali svyruoti tarp 9-14 metų. Pavyzdžiui 5 kW saulės elektrinė vidutiniškai atsiperka per 9-10 metų, 10 kW saulės elektrinė atsiperka per 8-9 metus. Jei gavote valstybės paramą atsiperkamumas gali sutrumpėti net  iki 5-7 metų.

Saulės baterija yra naudinga, protinga ir ilgalaikė investicija. Saulės elektrinė eksploatuojama 30-50 metų, o atsiperka per 8-12. Jūs stipriai padidinate savo namo vertę. Jūs tampate nepriklausomi nuo elektros tinklų ir pastovių kainos kitimų. Lietuvoje elektros energijos kaina viena mažiausių visoje ES, taigi ji turėtų tik kilti.
Taip pat gamindamiesi savo elektros energiją prisidedate prie klimato kaitos mažinimo, o jūsų namas gali pretenduoti į pasyvaus ar net nulinio namo sertifikatą, kad nekilnojamo turto vertę taip pat padidina.

Privalumai:

  • Saulės energija yra nemokama. Visi žinome,kad saulės energija yra nemokama, taigi elektra konvertuojama iš saulės baterijų yra taip pat nemokama.
  • Energetinė nepriklausomybė – Jūs tampate nepriklausomi nuo elektros tinklų teikiamų paslaugų, kadangi energija gaunama iš nuosavos saulės eletrinės, taigi elektros kainų svyravimas tampa mažiau svarbus
  • Ekologija..Saulės elementai ekologiškas, atsinaujinančios energijos šaltinis. Kitaip nei neatsinaujinatys energijos šaltiniai kaip kietas/ skystas kuras visiškai neteršia aplinkos generuodami elektros energiją. Mežiagos iš, kurių gaminami saulės elementai yra sauios ir lenvgvai perdirbamos
  • Igaaiškumas tai itin ilgaamžis elektros generavimo įrankis. Atlikus įvairius bandymus laboratorijose buvo nustayta, kad saulės elemetų efektyvumas per vienrius metus sumažėja 1% .